Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IMF'ye Çok da İhtiyacımız Yok!

31 Ekim 2008 / 14:27
İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklaması...
Başbakan Erdoğan, "IMF bu sıkıntılı dönemde ben sizlere borç vermiyorum derse, vermeyebilir. Çok da ihtiyacımız yok" dedi.

Başbakan Erdoğan'dan IMF'ye net mesaj 31 Ekim 2008 Cuma, 12:40 EKONOMİBaşbakan Erdoğan, Kırgızistan başbakanıyla ortak basın toplantısında IMF'yle ilgili net açıklamalar yaptı.

Erdoğan şöyle konuştu: "IMF çıkara dayalı olarak bir yaklaşım gösterirse biz zaten varız. Biz IMF'ye karşı olumsuz bir tavrın içinde olan bir yönetim değiliz. Ama bizim ümüğümüzü sıkarak yatırımlarımızı durdur, büyümemizi düşür, bütçende şu kadar aşağı indir derse bu çalışma derse, biz çalışan bir hükümetiz ve böyle bir anlaşmaya evet diyemeyiz."

"Bizim hedeflerimiz var. Bunların altına düşemeyiz dedik. Bunun yanında yatırımlardan vazgeçemeyiz." diyen Erdoğan, "Çünkü Türkiye büyüyen ve kalkınan bir ülke. Yıllarca geri kalmışlığın bedelini ağır ödemiş bir ülke" diyen Erdoğan "Sen kalkıp da karayolları inşaatlarını durdur diyecek olursan buna evet diyecek değiliz. Bu konuyla ilgili olarakta eğer IMF bu sıkıntılı dönemde ben sizlere borç vermiyorum derse, vermeyebilir. Vermek zorunda değil.Çok da ihtiyacımız yok." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri