Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnadın faturası vatandaşa çıktı

02 Mayıs 2008 / 10:28
Taksim'e yürümek isteyen sendika üyeleri ve marjinal gruplara yapılan müdahalelerde vatandaşlar ve esnaf arada kaldı.
Sabah saatlerinde işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar da ulaşım aksadığı için yolda kalırken, gaz bombaları ve boyalı sudan nasibini aldı. Taksim çevresindeki işyerleri de büyük hasar gördü. Birçok esnaf kepenk kapattı.

ACİL SERVİSTE GAZ BOMBASI ŞOKU

Şişli Etfal Hastanesi'nin bahçesine kaçan bir gruba müdahale sırasında iki gaz bombası patlatıldı. Peşpeşe patlayan bombalar hasta ve yakınlarını da etkilerken Acil Servis'te can pazarı yaşandı. Bombaların, bir polis memurunun elinden kazara yere düşmesi sonucu patladığı iddia edildi.

ULAŞIM DURDU

Üsküdar ve Kadıköy'den Kabataş, Beşiktaş ve Karaköy iskelelerine vapur seferleri durduruldu. Sirkeci-Kabataş tramvay hattı, Kabataş-Taksim arasındaki füniküler sistem ile Mecidiyeköy-Taksim arasındaki metro seferleri öğleye kadar yapılmadı. Köprüye çıkan yollarda trafik yoğunluğu yaşandı.

HAVALANINDA PASAPORT KUYRUĞU

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katında görev yapan polislerden birçoğunun 1 Mayıs nedeniyle şehirdeki merkezlere takviye ekip olarak gitmesi pasaport işlemlerini felce uğrattı. Yolcular saatlerce kuyrukta bekledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri