Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnanılmaz dolandırılma hikayesi

03.09.2009 12:16
Dolandırılma hikayeleri bitmek bilmiyor. Kayseri'de 3 dolandırıcı iki kardeşin zengin olma hayalini kabusa çevirdi.
'Arazinizde kıymetli define var' dediler. İçi boş küpü çamura bulayıp teslim ettiler. Daha sonra ara ara gelip toplam 26 bin lira masraf parası aldılar..

Bir de üstüne 50 bin lira tutarında iki açık senet verdiler. Senetlerin piyasada dolaşması üzerine şüphelenen iki kardeş küpü açınca gerçeği fark ettiler.

Kayseri'de, içerisinde 5 milyon lira değerinde altın heykel bulunduğu iddia edilen çömleğe ortak olmak isteyen 2 kardeş, dolandırıldıklarını anlayınca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

"ARAZİNİZDE ÇOK KIYMETLİ DEFİNE VAR"

Kocasinan ilçesine bağlı Güneşli beldesine bağlı Yüreğir köyünde oturan 58 yaşındaki Muhsin Durmuş ile ağabeyi 64 yaşındaki İzzet Durmuş'un evine gelen İsmail D, Selahatin S. ve Mehmet S.Ö, iddiaya göre ''sizin arazilerde çok kıymetli define var. Gece bilgisayarlı dedektörle arama yapacağız. Defineye sizi de ortak edeceğiz. Define bulmak için bir papaz da bizimle olacak'' dedi.

Mağdur Muhsin Durmuş 5 trilyonun hesabını yaparken şimdi icralık oldu.

ÜZERİNİ PİŞMİŞ ÇAMURLA KAPATTILAR

Muhsin Durmuş'a birkaç gün sonra üzeri pişmiş çamurla sıvanmış, haç işareti bulunan bir çömlek veren dolandırıcılar ''bu hazineyi sizin arazinizden bulduk. Jandarma bizi yakalayabilir. Bu çömleği bir süre saklayın'' diyerek köyden ayrıldı.

2 ADET AÇIK SENET VERDİLER

Muhsin Durmuş ile ağabeyi İzzet Durmuş'u daha sonra Kayseri'ye çağıran 3 kişi,''defineyi birlikte bulduğumuz papazın otel masrafları için bir miktar para lazım'' diyerek para istedi. Yanlarında nakit para olmayan Durmuş kardeşler de papazın masraflarının ödenmesi ve hazineye ortak olmak adına dolandırıcılara 2 adet açık senet verdi.
Bu haber toplam 5668 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri