Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnce medya operasyonu yapıldı

03 Eylül 2008 / 14:59
Genelkurmay, bir taraftan Org. Eruygur ve Tolon'u ziyaret ettiğini kamuoyuna duyururken bir taraftan da ince bir medya operasyonu yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan "Org. Şener Eruygur ve Org. Tolon"a cezaevinde yapılan resmi ziyaret duyurusunda ilginç bir de medya hamlesi yapıldı.

Duyurunun Zamanlaması
Ziyaretle ilgili Bilgi Notu Genelkurmay'ın internet sitesine saat 11:30 - 12:00 arası bir zamanlamayla konuldu ve duyurudan anında Genelkurmay Muhabirleri haberdar edildi.

Bilgi notunda ziyaretin 11:30'da gerçekleştiği duyuruluyordu. Yani ziyaret bitmeden "ziyaret etmiştir" diye bir cümle kullanıldı.

O cümle şöyle: "03 Eylül 2008 günü, saat 11:30 'da Kocaeli ili Garnizon Komutanı Korgeneral Galip MENDİ, Kandıra Cezaevinde tutuklu olarak bulunan (E) Orgeneral Şener ERUYGUR ile (E) Orgeneral Hurşit TOLON'u ziyaret etmiştir."

Böylece Genelkurmay "ziyaret devam ederken" bütün medyayı haberdar etmiş oldu. Medya mensupları hızla Kandıra F Tipi cezaevinin önüne toplandılar ve Korgeneral Galip Mendi'nin "TSK adına yaptığı resmi ziyaretin" çıkışını rahatlıkla görüntülediler.

Böylece akşam ana haberler için gerekli görüntü sağlanmış oldu.
Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri