Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnfaz Listesinde Kimler Var?

18.08.2009 00:56
"Tarık Ümit'le İbrahim Şahin'i ziyaret ettik. Çıkarken Ümit'e silah ve 30 kişilik ölüm listesinin bulunduğu bir çanta verildi"
"Susurluk Davası" kapsamında Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde "Suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu" iddiasıyla yargılanan Mehmet Ağar hakkında, davadan hükümlü olan Yaşar Öz şok iddialarda bulundu. Ağar'ın "Yaşar Öz’ü, Tarık Ümit getirdi. Kendisini muhbir ve insan simsarı olarak tanırım" sözlerine cezaevinden "İddialarını ispatlamazsa 16 yıl süren suskunluğumu bozarım" tehdidinde bulunan Öz, talimatla 26 Haziran'da Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi. Hürriyet’in haberine göre Yaşar Öz, Ağar ile 1993 yılı sonlarında Tarık Ümit aracılığıyla tanıştığını belirterek şunları söyledi:

Silahları Şahin verdi

"1993'te Tarık Ümit’le birlikte Ankara'da Özel Harekat Daire Başkanvekili İbrahim Şahin’i ziyaret ettik. Çıkıp araca bindiğimizde Tarık Ümit’in çantasında çoğu Uzi marka çok sayıda silah gördüm. Havaalanına gittiğimizde bize verilen silah taşıma belgesini gösterdik, herhangi bir engelle karşılaşmadan İstanbul’a geldik. Bu silahlarla ne yapılacağını sorduğumda Ümit, 25- 30 kişilik bir liste gösterdi; bunların PKK finansörü olduklarını, öldürülmeleri gerektiğini söyledi."

Ağar’dan 3 ayrı pasaport aldım

Halen cezaevinde bulunan Yaşar Öz, "Ağar'ın talimatıyla bana yeşil ve lacivert pasaportlar, silah taşıma ruhsatı ve emniyete ait plakalar verildi. 1994'te İstanbul’daki evimde yapılan aramalarda çıkan belge de Ağar tarafından bana verilmiştir. Bu belge ve silahlar tutanağa bağlandıktan sonra bizi karakola götürdüler. Ancak Ağar’ın talimatı üzerine beni serbest bıraktılar" dedi.

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri