Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiliz ordusu sefalet sınırında

12 Mayıs 2008 / 05:56
İngiliz ordusu sefalet sınırında bakanlık ekmek dağıtıyor.

İngiltere'de silahlı kuvvetler komuta kademesi tarafından hazırlanan rapor, çok sayıda İngiliz askerinin sefalet içinde yaşadığını ve temel ihtiyaçlarını gidermek için borçlanmak zorunda kaldığını ortaya koydu. Raporda, bazı silahlı kuvvetler mensuplarının yoksulluk sınırının da altında yaşadıklarına, bu nedenle de karınlarını doyurabilmek için Savunma Bakanlığı'nın gıda yardımına başvurmak zorunda kaldıklarına işaret edildi.

Komuta kademesi ise raporun basına sızmasına tepki gösterirken, hükümeti “savaşan güçlerine” iyi bakamamakla suçladı. Kara Kuvvetleri Komutanı Sir Richard Dannatt tarafından oluşturulan bir ekip tarafından hazırlanan raporda askerin İngiliz hükümetinin “fakirlik tanımına” son derece yakın bulunduğu ve askerlerin büyük bölümünün ay sonunu getiremeyip aç kaldıkları vurgulandı.

“Kapsamlı ve ordunun görüş ve endişelerini iyi yansıtan bir rapor” olarak nitelenen raporda, pek çok küçük rütbeli askerin kariyerlerinin daha başındayken ordudan ayrılmak zorunda kaldıkları, zira meslekte kalabilecek kadar para kazanamadıkları, bu durumun da ordunun gerekli personelden daha az askerle görev yapmaya çalışmasına yol açtığı belirtildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 5108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri