Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölüm anı görüntülere böyle yansıdı

09.04.2009 03:29
Geçen hafta İngiltere'nin Başkenti Londra'nın ev sahipliğini yaptığı G20'nin ardından bu hafta sonu ortaya çıkan bir video kaydı, dramatik bir ölüm anını ortaya çıkardı.
Zirveyi protesto eden kalabalığa karşı alarma geçen Londra polisinin kullandığı ölçüsüz şiddet, bir kişinin ölümüne sebep olmuştu.

G20 dramatik ölüm

İngiliz The Guardian gazetesinin internet sitesinde yer alan video kaydına göre hayatını kaybeden bu kişi, polisler yaklaşırken sadece minik adımlarla ilerliyor ve herhangi bir protesto gösterisinde de bulunmuyor. Tam bu sırada 8-10 kişilik polis grubundan ayrılan bir polis, arkadan yaklaştığı kişiye jopla çok sert bir şekilde vuruyor. Darbenin etkisiyle dengesine kaybeden kişi yere kapaklanıyor. Kendisini güçlükle toparlayabilen talihsiz adam, bir süre sonra geçirdiği kalp krizinin ardından hayatını kaybediyor.

1 Nisan 2009 Çarşamba günü akşam saat 19.30 sularında çekilen görüntülerde, hayatını kaybeden kişinin Ian Tomlison adlı bir gazete satıcısı olduğu, protestolarla alakasının olmadığı, işine gittiği belirtildi.

İşte ölüm anı görüntülere böyle yansıdı

Bu haber toplam 2530 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri