Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiltere'de rahibe skandalı

17.09.2010 00:00
İngiltere'de rahibe afişi skandalı yaşandı. Fakat Telaşa gerek yok. Bu kez işin içinde CHP yok!

M. FATİH GEDİMAN / TİMETURK / BBC

İngiltere'de bir dondurma şirketinin, bir rahibeyi hamile ve dondurma yerken gösteren reklâm afişini kullanması yasaklandı.

Reklamda, hamile bir rahibe bir kilisenin içinde dondurma yerken görülüyor, resmin altında da "kusursuz tasarım" ifadesine yer veriliyor.

Ancak bu kavram, Hristiyanlıkta Meryem Ana'nın İsa Peygambere hamile kalması inancını ifade ediyor. Reklam Standartları Dairesi, reklamın Katolik inancıyla alay ettiği gerekçesiyle, ilan panolarından kaldırılması talimatını verdi.

Antonio Federici şirketi ise ürünlerine verdikleri değeri göstermek için dini simgeleri kullandıklarıını savunuyor.

Reklam Standartları Dairesi şirketin bir başka reklam afişini daha 2009 yılında yasaklamıştı.TÜRKİYE İSE HAKARETLER YUVASI!

Bu noktada akıllara gelen onlarca örnek, Türkiye ile diğer ülkeler arasındaki inanca saygı farkını gözler önüne seriyor.

İngiltere'de hal böyle iken, Türkiye ise halkı temsil ettiğini söyleyen partilerin kendi halkının başörtüsüne hakaret etmesi, Mizah programı adı altında halka izletilen programlarda dini önderlerle alay eilmesi, Peygamber isimlerinin dizilerde köpeklere verilmesi gibi yüzlerce örneği barındırmakta ve bunun faillerine hiçbir yaptırım uygulanmamakta...

Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri