Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiltere'de son 30 yılın en büyük krizi

13 Kasım 2008 / 15:26
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mervyn King, ülkeyi son 30 yılın en büyük ekonomik krizinin beklediği uyarısında bulundu.
Merkez Bankası Başkanı King, Başbakan Gordon Brown ve Maliye Bakanı Alastair Darling'in, vergilerin düşürülmesi ve kamu harcamalarının artırılmasıyla ekonominin canlandırılmasına çalışmak şekildeki çözüm planlarını desteklediğini de belirtti. King, bu olağanüstü şartlarda canlandırıcı bazı önlemler almanın son derece mantıklı göründüğünü söyledi.

King'in açıklamaları, İngiltere Merkez Bankası'nın faiz oranlarında önümüzdeki aylarda kesinti yapmayı sürdüreceği ve hatta oranın yüzde 1'e kadar gerileyebileceğinin göstergesi olarak yorumlandı. İngiltere Maliye Bakanı Darling ise, ülkesini kısa süreli ancak keskin bir ekonomik şokun beklediğini söyledi. The Independent gazetesine konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Darling, ekonomik krizin şiddetli yaşanacağını, ancak 2010 yılı itibariyle atlatılmış olacağını belirtirken, belki ilerleyen dönemde vergilerde yeniden belli bir oranda arttırımda bulunmalarının gerekebileceği uyarısında bulundu.
Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri