Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyük insanlık dramı ilk kez görüntülendi

27.01.2010 13:38
Bir çoğu açlıktan susuzluktan ölüyor, genç kızlar tecavüze uğruyor, büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

İtalyan televizyonu, iyi bir gelecek için Libya'nın çöllerini aşarak denize ulaşmaya çalışan Afrikalı göçmenlerin, çölün ortasındaki dramlarını ilk kez görüntüledi..

Binlerce insan çölün ortasında, yardıma muhtaç bir şekilde, susuzluktan ve açlıktan ölüyor.. İnsan tacirleri tarafından para anlaşmazlığı veya diğer nedenlerden dolayı çölün ortasında terkedilen yüzlerce insan yaşamını yitiriyor..

Onların elinden kaçmaya çalışanlar ise, üzerlerine benzin dökülüp yakılıyor.. Genç kızlara ise tecavüz ediliyor.. Bu insanların en çok korktuğu şeylerden biri ise, Libya polisinin eline düşmek.. Burada da işkence edilip, dövülüyorlar...

Oggi programı tarafından yayınlanan bu görüntülerde, çölün ortasındaki insanlık dramı bir kez daha ortaya çıkıyor.. Yönetmen, bu görüntüleri nasıl çektiğini şöyle anlatıyor: " Şimdi gitseniz, bizi yalancılıkla suçlarsınız.. Çünkü bu cesetleri göremezsiniz.. Çünkü kum fırtınaları, üzerlerini kapaıyor. Libya çölleri, üzerlerinde taş olmayan mezarlıklar gibi. Kimbilir kaç bin ceset var"

Bu haber toplam 2212 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri