Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnsan tacirlerinin inanılmaz yöntemi

27.11.2009 08:11
Iğdır'da insan kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda, kaçakların araçların yakıt depolarında yurda sokuldukları belirlendi.

Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un vefat etmesinden sonra yerine yapılan başkan seçiminin yankıları sürüyor. CHP, grup kararı alarak Şeref Bektaş’ı aday göstermişti. Grup kararına karşı çıkarak aday olan ve bir kısım CHP’li meclis üyesi ile birlikte AK Partili üyelerin de desteğini alan Metin Solak seçimi kazanmıştı. CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun “Partiye ihanet etti” dediği Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, kendisine destek veren meclis üyeleri ile birlikte, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

HER GÜN YENİ DETAY

CHP’de krize neden olan bu seçimle ilgili her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, Metin Solak’ın adaylığını açıkladıktan sonra başkanlık katında ikna etmek için konuşurken kafasına silah dayadığını öne sürdü. Nalbantoğlu, Solak’ın adaylıktan vazgeçirilmeye çalışılması üzerine yapılan özel görüşmede başına silah dayadığı ve “Kendimi vururum ama yine de çekilmem” dediğini belirterek “Bu adam silahı çıkarttı ve kafasına dayadı. Ardından sürekli ‘Ben adaylıktan vazgeçmem’ sözlerini tekrarladı. Silahı kafasına dayayıp adaylıkta ısrar edince biz de odadan çıktık” iddiasında bulundu.

‘SİLAHINI BAŞINA DAYADI’

İl Sekreteri Hüseyin Mutlu Akpınar ise olay anında odada bulunduğunu belirterek “Çıkan kargaşa sonrası adam önce pencereyi açıp kendisini atacağını söyledi. Sonra da silahını çekip başına dayadı. O ara odada bulunan herkes şok yaşadı. Silahı odada bulunanlara doğrultabileceğini düşünerek kapıya yaklaştım. Sonra sakinleşmesi için odadan çıkıldı” diye konuştu.

NALBANTOĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI

CHP’de Çiğli krizi, İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’na yönelik istifa çağrıları üzerine daha da derinleşti. CHP İzmir eski İl Başkanı Kemal Karataş, “Yaşananlar tam skandaldır. İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu hemen istifa etmelidir” dedi. Sürecin iyi yönetilemediğini kaydeden Karataş, “Emrivaki ile yapılan, dayatma ile gösterilen adayın olmayacağı belli olduğu halde İl Başkanı çok büyük bir yanlış yaptı. Süreç içinde yükselen tansiyon iyi ölçülememiştir. İl başkanı burada düşük profilli bir siyaset izliyor. Sadece Çiğli’de değil her yerde böyle. CHP her geçen gün eriyor” diye konuştu.

Yenilenler bana çamur atıyor

 İddiaları sert bir şekilde yalanlayan Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ise star’a yaptığı açıklamada “Söylenenlerin tümü yalan. Yenilgiye uğrayanlar bana çamur ve iftira atıyor. Odada Nalbantoğlu ve Mutlu Akpınar’la hiç yalnız kalmadım. Sadece Aziz Kocaoğlu ile konuştum. Ona da ‘Başkanım, bana camdan atla de atlarım, ama adaylıktan çekilmemi isteme. Başıma silah dayarım adaylıktan çekilmem’ dedim. Mesleğim gereği 10 yıldır ruhsatlı silah taşıyorum ancak belediyede hiç belime takmadım. Odamda da silahım yoktu” dedi. Solak, AK Partili üyelerle gizli işbirliği yaptığı iddialarını da kesin bir dille reddetti.

 
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri