Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

11 polis gözaltına alındı

12.02.2010 18:19
İnsan ticareti soruşturmasında 11 polis gözaltına alındı...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin insan tacirlerine yönelik operasyonunda 11'i Yabancılar Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polis olmak üzere toplam 40 kişi gözaltına alındı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün 3 ilde yürüttüğü soruşturmada 2'si emniyet amiri 11 polis ile birlikte toplam 40 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Polislerin insan tacirlerine yardım ettikleri ve kaçakların işlemlerinde yardımcı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi.

İstanbul mali polisinin uzun süredir peşinde olduğu insan ticareti yapan çeteye operasyon kararı alınarak harekete geçilmesiyle 3 ilde eş zamanlı baskınlar yapıldı. Ankara, Malatya ve İstanbul'da polisin nefes kesen takibiyle önce kaçaklara ulaşıldı. Sağlıksız koşullarda günlerce kapalı ortamlarda bekletilen çok sayıda kaçak yakalandı. Kaçakların Avrupa ülkelerine gitmek için çeteyle anlaştıkları ve kişi başına binlerce dolar verdikleri tespit edildi.

Operasyonun kaçak ayağını tamamlayan polis, bir süredir peşinde olduğu ve teknik takibe aldığı kendi meslektaşlarını da belirledi. Buna göre Yabancılar Şube Müdürlüğü ve Göçmen Büro'da görevli 2'si emniyet amiri 11 polisin de şebekeyle irtibatlı olduğu belirlendi. Operasyonun yönünü bu kez görevdeki meslektaşlarına çeviren polis, çeteyle bağlantılı polisleri gözaltına aldı.

Operasyonun devam ettiğini ifade eden polis yetkilileri gözaltı sayısının artabileceğini belirtti.

 

Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri