Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnsanlık Ayıbı!

14 Ağustos 2008 / 09:35
İzmir'in Konak ilçesinde yarı baygın halde bulunan yaşlı kadının dramı herkesi şaşırttı.
Bulgaristanlı olan 58 yaşındaki Lotka İvanova Singonova, vücudunda oluşan yaraları tedavi ettirmek için Türkiye'ye bir süre önce geldiğini, ancak burada kendisine yardımcı olacağını söyleyen dolandırıcılara elindeki parasını kaptırmakla kalmayıp, kendisine sokaklarda dilencilik yaptırdıklarını, daha sonra da kendisini sokağa atarak kaçtıklarını iddia etti. Gasp Bürosu ekipleri, yaşlı kadının iddialarını değerlendirmek üzere çalışmalara başladı.

Bulgaristan vatandaşı olan Lotka İvanova Singonova (58), vücudundaki yanıkları tedavi ettirmek için Bulgaristan'dan Türkiye'ye geldi. İzmir'de tanıştığı kişiler, kendisine tedavi olabilmesi yardımcı olacağı vaadinde bulundu. Bunun için paraya ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine kimliği belirsiz kişiler tarafından şehrin çeşitli yerlerinde zorla dilendirilen talihsiz kadın, günde ortalama 100 ile 120 YTL parasında para kazandı. Ancak kazandığı paraları elinden alan gözü dönmüş dolandırıcılar, yaşlı kadını her gün biraz daha fazla kullanarak yardımcı olmadı.

Talihsiz kadın ayrıca Bulgaristan'dan Türkiye'ye gelirken yanında getirdiği 1000 YTL'yi de dolandırıcılara kaptırdı gece yaşlı kadını Konak Meydanı yakınlarında otomobillerinden atan kişiler kayıplara karıştılar. Çevik Kuvvet ekipleri tarafından yerde yarı baygın halde yatarken bulunan yaşlı kadın önce ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Burada tedavisi tamamlanan Bulgaristanlı kadın daha sonra Kemeraltı Polis Merkezi'ne götürüldü. İfadesi alınan talihsiz kadını dinleyen Gasp Bürosu ekipleri kimliği belirsiz kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu haber toplam 662 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri