Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnternette ilanla böbrek satılıyor

04.10.2009 22:15
Jandarma baskınıyla ortaya çıkan organ ticareti aslında Türkiye'de yeni değil. İşte size Türkiye'den insan manzaraları;

Afyonkarahisar'da Kışlacık köyündeki böbrek skandalı Türkiye için ne ilk ne de son olacağa benziyor. Yılda bir kaç kez gündeme gelen organ ticareti aslında Türkiye'nin hemen hemen birçok ilinde yaşanıyor.

Afyonkarahisar Kışlacık Köyü'nde böbreklerini organ mafyasına kaptıran köylüler, ilk ifadelerinde anlattıklarıyla Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü.

Kredi kartı ve kumar borcu nedeniyle böbreğini satışa çıkaran köylülerin bugünde başka köylerdeki kişilere de aracılık yaptığı ortaya çıktı. İl merkezine 2 kilometre uzaklıktaki, yaklaşık bin nüfuslu köyde vatandaşların yaşananların tedirginliğini üzerlerinden atamadığı gözleniyor.

"MUHTAR OY İÇİN GÖZ YUMDU"

Zanlılardan bazılarının muhtar Ahmet Demir'in yakını olduğunu ve 29 Marttaki seçimlerden önce oy kaygısıyla olaylara göz yumduğunu iddia eden köylüler, ''Bu muhtar köyümüze yakışmıyor. Zaten hakkında birçok şaibe var. Bunlardan birkaçından da ceza aldı. Köyün bu yaşananları hak etmediğini düşünen köylüler olarak valiliğe muhtarın görevden alınması için başvuracağız'' dedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir köylü, böbreklerini sattığı iddia edilenlerin çevre köyler başta olmak üzere ildeki başka yerleşim yerlerinde de böbreklerini satmak isteyenlere aracılık ettiğini ve önerilerde bulunduğunu öne sürerek, olayın daha da büyüyebileceğini ve araştırılması durumunda başka yönlerinin ortaya çıkabileceğini kaydetti.

İNTERNETTE 150 BİNE

Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri