Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Lütfen Beni Soy' sitesi

20.02.2010 01:34
'Lütfen Beni Soy' adlı site, dakika dakika kimlerin evlerinden çıktığını bildiriyor.

Yeni açılan bir internet sitesi tartışma yarattı.

 

'Lütfen Beni Soy' adlı site, dakika dakika kimlerin evlerinden çıktığını bildiriyor. Bu hafta açılan site, hırsızlara yardımcı olduğu ve hırsızlığı teşvik ettiği gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi oldu.

 

Ancak sitenin yaratıcıları, suçlulara yardım etmediklerinde ısrarlı ve sadece insanları yeni bir çılgınlık olarak cereyan eden Foursquare adlı yeni sosyal paylaşım sitesinin tehlikelerine karşı uyarmayı amaçladıklarını belirtiyor.

 

'Lütfen Beni Soy' adlı sitede, "Niyetimiz asla hırsızlığa neden olmak ve hırsızlığı körüklemek değil ve asla da olmadı" deniliyor.

 

Foursquare adlı sitede kullanıcılar kesin olarak nerede bulundukları bilgilerini ayrıntılı bir şekilde birbirleriyle paylaşıyor.

 

Sitenin kurucularından 22 yaşındaki Frank Groeneveld, "Tatile gittiğimiz zaman hırsız girmesin diye ışıkları açık bırakıyoruz, ama internet üzerinden herkese evde olmadığımızı ilan ediyoruz" diyor.

 

 Twitter benzeri bir sistemi olan Foursquare adlı site, şehir haritalarını oyun alanlarına çeviriyor ve arkadaşların buluşmalarını sağlıyor ve en aktif üyelerine ödüller veriyor. Sitenin halihazırda 150 bin takipçisi var.

 

Bu haber toplam 1918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri