Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnternetten hırsızlık daveti

03.03.2009 20:26
Antalya Alanya'da, internette tanışarak Alanya'ya geldikleri ve hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 genç ile bu kişileri hırsızlığa teşvik ettikleri öne sürülen 2 kişi yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Alanya'nın Cikcilli beldesinde bir hafta içerisinde 2 market ve bir kırtasiyenin soyulması üzerine polis beldede geniş çaplı soruşturma başlattı. Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptığı araştırmada hırsızlık olaylarının yaşanmaya başladığı tarihten itibaren vatandaşların tanımadığı üç gencin bölgede dolaşmaya başladığı bilgisine ulaştı.

Çalışmalar sonucu, Engin A. (17), Sinan B. (17) ve Ertan A'yı (17) bir internet kafede yakalayarak gözaltına alan polis, gençlerin ifadeleri sonucu Cikcilli beldesinde yaşayan Erdal B'nin (26) evine de operasyon düzenledi. Operasyonda, yaklaşık 2 bin TL değerinde 20 karton çalıntı sigara ele geçirilirken, Erdal B. ile evde bulunan Yalçın Ç. (20) gözaltına alındı.

Yapılan sorgulamada, beldedeki 3 ayrı hırsızlık olayının aynı kişilerce gerçekleştirildiği belirlendi. Bursa'dan Alanya'ya bir hafta önce gelen Engin A, Sinan B. ve Ertan A'nın ifadelerinde, Erdal B. ile internet yoluyla tanıştıklarını ve Erdal B'nin kendilerini ''Burada çok iş var'' diyerek Alanya'ya çağırdığını, daha sonra birlikte hırsızlık yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Yaşı küçük olan üç genç, Alanya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'nce, Erdal B. ve Yalçın Ç. ise Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nce gözaltına alındı.


AA

Kaynak:
Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri