Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İntiharını internetten canlı olarak yayınladı

12.11.2010 12:00
24 yaşındaki Japon internet kullanıcısı intiharını ustream üzerinden canlı olarak yayınladı. Ustream yayını intihardan yarım saat sonra kesti.

24 yaşındaki Japon internet kullanıcısı intiharını ustream üzerinden canlı olarak yayınladı. Ustream yayını intihardan yarım saat sonra kesti.

Japonya'nın Sendai şehrinde yaşayan 24 yaşındaki ismi verilmeyen internet kullanıcısı online kullanıcıların kendisini ölmeye cesaretlendirmesinin ardından intihar ederek hayatına son verdi. Salı sabahı gerçekleşen olay online bir kullanıcının ihbarı ile ortaya çıktı. İntihar eden kişinin evine giden polis şahsı ölü olarak buldu.

24 yaşındaki Japon, yalnız yaşayan ve Ağustos ayından beri işinden hastalığı sebebiyle ayrı ve işi hakkında pek çok kez şikayette bulunmuş birisi olarak tarif ediliyor. Adam pazar akşamı kendine ait görüntüleri canlı yayında ara vermeksizin Ustream servisinden yayınlama başlamış. Kendini öldürmeyi planladığını açıklayan adam hayat hakkındaki görüşlerini diğer kullanıcılarla tartışmaya başladı.

Adamın bu canlı yayını bir çok mesaj aldı. Bunlardan çoğu kendisini intihara teşvik niteliğindeyken, bazıları da kendisini vazgeçirmek amaçlıydı. İntihardan sonra canlı yayın salı sabahı erken saatlere kadar devam etti. Adam kendisini sabah saat 5:30 civarında öldürdü. Ustream ise yayını salı sabahı altı civarında durdurdu. Raporlara göre intihar eyleminin gerçekleşmesinin ardından bir anda yayının izleyicileri arttı.

Japonya dünyada intihar oranı en yüksek ülke olarak öne çıkıyor. Öyle ki geçen yıl 32000 adet intihar sebebiyle kayıtlı ölüm bulunmakta.

http://shiftdelete.net

Bu haber toplam 2096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri