Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

iPhone melodilerini nasıl ücretsiz olarak özelleştirebilirsiniz?

14.11.2009 06:15
iPhone melodilerini nasıl ücretsiz olarak özelleştirebilirsiniz?

Bugüne kadar, sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak için ya Apple Store'den satın almak ve ikinci kez para ödemek zorunda kalıyordunuz ya da telefonu jailbreak yöntemiyle hacklemeniz gerekiyordu. Artık yasadışı olmayan küçük bir hileyle iTunes kütüphanesindeki en sevdiğiniz şarkıları kendi zil sesiniz olarak kolayca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Bu tüm Mac ve PC bilgisayarlarda işe yarıyor. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Ehow.com'da yer alan bilgiye göre İşte merak edilen sorunun cevabı:

1. İtunes'u açın.

2. Zil sesine (melodi) çevirmek istediğiniz şarkıyı seçin.

3. Şarkıyı dinleyin ve kullanmak istediğiniz bölümünü bulun. Örneğin, bir şarkının koro halinde söylenen bölümü başlamak için iyi bir yer olabilir.

4. Klibin başlangıç ve bitiş zamanlarını yazın.

5. Şarkının üzerinde sağ klik yapın ve "Get Info"yu seçin.

6. Açılan pencerede "Options" sekmesine tıklayın.

7. "Start Time" kutucuğuna melodinizin başlangıç süresini dakika ve saniye olarak yazın. Örneğin, (2.01) formatında yazabilirsiniz.

8. "Stop Time" kutucuğuna ise melodinizin bitiş süresini yazın. Melodinin uzunluğunun 40 saniyeden uzun olmamasına dikkat edin.

9. "OK" seçeneğine tıklayın.

10. Şarkının üzerinde tekrar sağ-klik yapın ve "Convert Selection to AAC" seçeneğine tıklayın. Şarkınızın dönüştürülmesi için bekleyin. iTunes şarkının duplicate versiyonunu oluşturacak.

11. Melodi üzerinde sağ-klik yapın ve "Delete"i seçin.

12. "Keep file" butonuna tıklayın.

13. Dosyayı bulun. Bu dosya genellikle Music>iTunes>iTunes Music bölümünde ve bant ismi altında User Folder'ın (kullanıcı dosyası) içindedir. Dosya, "m4a" uzantılı olacak.

14. Melodinizin "m4a" uzantısını "m4r" olarak değiştirin. Ayrıca, dosyanızın ismini değiştirmek için iki kez yavaşça tıklayabilir ya da Mac bilgisayarlarda "Get Info"yu veya PC'lerde ise "Rename"i seçerek aynı işlemi yapabilirsiniz.

15. "Use.m4r" tıklayın ya da bilgisayarınız "Değişiklik dosyanızın kullanımını etkileyebilir" şeklinde uyarı verdiğinde aynı işlemi yapabilirsiniz.

16. Melodi dosyası üzerinde sağ tıklayın. iTunes, otomatik olarak iTunes Müzik Kütüphanesi'nde melodi dosyanıza ekleyecek.

17. iPhone'unuzu bilgisayara bağlayın ve melodilerinizi senkronize edin. ZAMAN

Bu haber toplam 2724 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri