Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak'ta, 7 domuz gribi vakası

25.06.2009 08:19
Irak Sağlık Bakanı Dr. Salih El Hasnavi, ülkede 7 domuz vakası belirlendiğini açıkladı.
Salih El Hasnavi, bugün düzenlendiği basın toplantısında, Irak Bayan Basketbol Milli Takımı oyuncusu 6 sporcunun, ABD'nin Chicago kentindeki müsabakalardan dönüşünde, domuz gribi kuşkusuyla hastanede tedavi altına alındıklarını ve bu oyuncularda domuz gribi belirlediklerini söyledi.

El Hasnavi, kendilerinde domuz gribi belirlenen oyunculardan 5'inin Kürt bölgesindeki Süleymaniye kentinde tedavilerinin sürdürüldüğünü ve hastaların ailelerini de gözlem altında tuttuklarını ve 6. kişinin de Babil kentinde gözlem altında tutulduğunu bildirdi.

Hasnavi, domuz gribine yakalanan 7. kişinin de ABD askeri olduğunu ve bu askerin ABD güçlerine bağlı hastanede kontrol altında olduğunu dile getirdi.

6 sporcunun, Chicago'dan dönüşlerinde Ürdün'ün başkenti Amman'dan geçtikleri ve Amman'da bu sporcularda H1N1 virüsünün belirlendiği belirtildi. Amman'dan Süleymaniye'ye gelen 6 altı sporcunun vücut sıcaklıklarının yüksek olduğu ve kendilerini iyi hissetmedikleri gerekçesiyle domuz gribine yakalandıkları kuşkusuyla hastanede gözlem altına alındıkları kaydedildi.

Dünya Sağlık Örgütü'nden (WHO) yapılan açıklamaya göre, 95 ülkede 44 bin 287 kişide domuz gribi tanısı koyuldu ve bugüne dek 180 kişi bu hastalıktan öldü.

Bu haber toplam 828 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri