Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak halkından destek ve teşekkür

30 Ocak 2009 / 15:49
Iraklı vatandaşlar, Erdoğan'ın tepkisinin yerinde olduğunu ve hissiyatlarına tercümanlık yaptığını ifade etti.
Iraklı vatandaşlar, Erdoğan'ın tepkisinin yerinde olduğunu ve hissiyatlarına tercümanlık yaptığını ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü sert tepkisi Irak'ta yakından takip ediliyor. Başbakan Erdoğan, canı gönülden desteklediklerini ifade eden Iraklılar, İsrail'in Gazze'de yaptığı vahşete bu tepkinin bile az olduğunu vurguladılar.

Saman Mustafa isimli Iraklı," Biz sayın Erdoğan'ı destekliyoruz. O Filistin'deki Müslümanları destekledi, bize de onu desteklemek düşüyor. O ortamda Filistinleri destekleyerek dünyakamu oyuna mesaj veren n Erdoğan'a müteşekkiriz. Şimdiye kadar bir Arap ülkesinde bu duruma teki koyan olmadı. Ama biz Erdoğan'a eline sağlık diyoruz. Çok güzel yaptı. ABD'nin de Müslümanları desteklemesi lazımdı. Ama Müslümanlar katlediliyor . ABD o kadar çocuğun ölümüne ses göstermiyor. "

Rizgar Ahmed isimli vatandaş ise ; "Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Peres'in gösterdiği tepkiye çok önemli bir şekilde karşılık verdi. İsrail'in yaptığı katliam ve şiddeti kınadı. Salonu terk etti. Erdoğan bir Müslüman lider olarak O'na iyi bir cevap verdi. Ve orayı terk etti. Arap ülkeleri görüşüme göre İsrail'e görünmeyen bir destek sunuyorlar. Sesiz kalmaları bunu gösteriyor. Birbirlerini desteklemeyip İsrail'in saldırı karşısında da durmuyorlar. Bu tüm insanlığa karşı bir vahşettir. Biz Kürtlere de bu zulüm yapılmış biz de bu durumu yaşamıştık. Bence Arap ülkeleriyle Türkiye birleşmeli ve ortak karar alarak Müslümanlara yapılan katliamlara karşı durmalılar".

Karvan İsmail:" Bir Kürt olarak Erbil'den Erdoğan'ı destekliyorum. Ben televizyonda seyrettim. Yerinde bir karardı. Müslümanları destekliğinden dolayı kendisine minnettarız. İsrail Cumhurbaşkanı yaşlı olduğu için saygı göstermesi çok güzel davranıştı. Özelliklede Gazze meselesinde Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz."

(CİHAN)

Kaynak:
Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri