Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak'ta Kanlı Saldırılar: 80 Ölü

10.05.2010 18:02
Irak'ın değişik şehirlerinde güvenlik güçlerini ve sivilleri hedef alan saldırılarda 80'e yakın kişi öldü, 200'den fazla kişi yaralandı

Irak polisi, Bağdat'ın güneyindeki Hille'de bir tekstil fabrikası önünde mesai çıkışında işçileri hedef alan bomba yüklü iki aracın infilak etmesi sonucu ilk belirlemelere göre 50 kişinin öldüğünü, 140'tan fazla kişinin  yaralandığını bildirdi.

Polis kaynakları, saldırıdan sonra ölü ve yaralıların kaldırıldığı sırada bomba yüklü başka bir araçla üçüncü saldırının düzenlendiğini açıkladı.

Babil İl Sağlık Müdürlüğü, bu üçüncü saldırıdan sonra sayıları 170'i bulan yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğu, dolayısıyla ölü sayısında artış olabileceğini açıkladı.

Babil iline bağlı Hasva, İskenderiye ve Cbele kasabalarında yola yerleştirilen bombaların patlaması sonucu bir binbaşı ve 13 sivil yaralandı.

Bağdat'ın 50 kilometre güneyindeki Kut iline bağlı El Suveyra kasabasında pazar yerinde düzenlenen iki intihar saldırısında 13 kişi öldü, 40 kişi  yaralandı.

Felluce'de polislerin oturduğu 5 eve döşenen bombaların patlatılması sonucu 4 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bağdat'ta kontrol noktalarını hedef alan saldırılarda da 9 askerin öldüğü, bu saldırıların çoğunun susturucu takılmış silahlarla düzenlendiği ifade edildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 894 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri