Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak Polisi El-Zeydi'yi zehirledi mi?

16.09.2009 22:27
ABD Başkanı George Bush'a ayakkabı fırlattığı ve hakaret ettiği için 9 ay hapis yatan Muntazır El-Zeydi, görkemli karşılamadan sonra düzenlenen basın toplantısının ardından rahatsızlandı.
El-Zeydi'ye ilk müdahale Irak'ta yapıldı. Tedavinin yeterli görülmemesi ve zehirlenme kuşkularının ortaya çıkmasından sonra saat 23.00 sıralarında Suriye'nin başkenti Şam'a acilen özel uçakla tedavi için getirilen El-Zeydi'ye ikinci müdahale burada yapıldı. Şiddetli sancılarının bulunduğu öğrenilen El-Zeydi'nin Şam'da yapılan tedavide biraz rahatladığı ancak ayrıntılı tedavi gerektiği için Yunanistan'a götürüldüğü bildirildi.

Muntazır El-Zeydi'nin rahatsızlanarak önce Suriye'nin başkenti Şam'a ve daha sonra da Yunanistan'a götürüldüğü haberini kardeşi Uday El-Zeydi de doğruladı.

IRAK POLİSİNİN ZEHİRLEDİĞİNDEN ŞÜPHE EDİLİYOR

Muhabirimiz Samet Doğan'a konuşan Uday El-Zeydi şunları söyledi: “Kardeşim dünkü basın toplantısından sonra aniden rahatsızlandı. Kardeşim Muntazır'a ilk müdahaleyi Iraklı sağlık ekipleri yaptı. Rahatsızlığı, gördüğü işkencelerden kaynaklanıyor olabilir. Ama bizim aklımıza zehirlendiği de geliyor. Çünkü Irak güvenlik güçleri, sağlığına faydalı olduğunu iddia ederek çok sayıda iğne yaptılar. Bu iğneler o sıralarda da rahatsızlık veriyordu. Bu bilgiyi Iraklı doktorlara da aktardık. İğnelerin zehirli olmasından veya sağlığını bozmak için yapılmasından kuşkulanarak uçakla Şam'a götürdük. Ben Irak'a geri döndüm, şu anda kardeşim Yunanistan'da ve tedavisi devam ediyor.”

Halen durumunun ağır olduğu öğrenilen Muntazır El-Zeydi'nin sağlık durumuna ilişkin ayrıntılı açıklama yapılması bekleniyor.

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri