Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak savaşında gizli bir rapor ele geçirmiş

13.05.2009 12:34
İran'da ABD için casusluk yaptığı gerekçesiyle 8 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra dün serbest bırakılan İran asıllı Amerikalı gazeteci Roksana Sabiri'nin...
İran'da ABD için casusluk yaptığı gerekçesiyle 8 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra dün serbest bırakılan İran asıllı Amerikagazeteci Roksana Sabiri'nin avukatı, müvekkilinin Irak savaşı hakkında gizli bir raporu ele geçirdiğini açıkladı.

Avukat Salih Nikbaht, AFP'ye yaptığı açıklamada, “Müvekkilim, Irak'ta Amerikan saldırıları hakkında İran Cumhurbaşkanlığında stratejik araştırmalar merkezi tarafından hazırlanan bir rapora sahipti. Araştırmalar merkezi bunu gizli bir rapor olarak değerlendirdi, ancak müvekkilim raporu kullanmadı” dedi.


Avukat, Sabiri'nin bu raporu nasıl ele geçirdiğini ise söylemedi. 8 yıl hapse mahkum edilen Sabiri'nin cezası dün 2 yıla indirilmiş ve gazeteci Tahran'daki cezaevinden çıkmıştı.


Daha önce Amerika'da bir güzellik yarışmasına da katılan ve İran'da 8 yılllık hapis cezası kesinleşen Saberi'nin serbest bırakılması için Obama yönetimi de devreye girmişti.
Bu haber toplam 956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri