Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Iraklı Çocuğa Sapık İşkence

14 Temmuz 2008 / 10:25
İngiltere, Irak'taki askerlerin 5 yıl önce, 14 yaşında bir Iraklı çocuğa cinsel taciz skandalı ile çalkalanıyor.. 14 yaşındaki çocuk o anları anlattı...
İngiltere, Irak'taki askerlerin 5 yıl önce, 14 yaşında bir Iraklı çocuğa cinsel taciz skandalı ile çalkalanıyor..

İngiliz askerlerin Irak'ta karıştığı işkence ve yüz kızartıcı suçların dosyası ülke basınınında geniş yer tutmaya devam ediyor. Son skandal ise cinsel istismara uğrayan bir Iraklı çocukla ilgili. Olayın meydana geldiği dönemde 14 yaşında olduğunu belirten ve ismi "Hasan" olarak verilen genç, süt çalarken yakalandığı için soyulduğunu, dövüldüğünü ve kırbaçlandığını belirterek tüyler ürperten işkenceleri anlattı: "İngiliz askerleri beni ve arkadaşlarımı aşağılamaktan ve taciz etmekten zevk alıyordu. Benimle birlikte yakalanan arkadaşlarımla birbirimizin kucağına oturmaya zorlandık. O anda ölmek istedim. Beni bir arkadaşıma oral seks yapmaya zorladılar. Diğer iki erkek çocuğu da aynı şeyi yaptılar."

KORKUDAN EVE KAPANDI
Gazeteler Hasan'ın olayın ardından Basra'ya kaçtığını, yıllarca "Biri beni tanır" korkusuyla kaldığı evden dışarı çıkmadığı ve olaydan ancak 5 yıl sonra konuşacak cesareti bulabildiğini de belirtti. Breadbasket İngiliz askeri üssünde Mayıs 2003'te yaşandığı öne sürülen olayın, çok sayıda cinsel taciz iddiasından biri olduğu kaydedilen haberde, Savunma Bakanlığı'nın soruşturma başlatıldığı da vurgulandı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri