Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran: Vurulursak İsrail'i bombalarız

09.12.2009 22:10
İran, İsrail tarafından saldırıya uğraması halinde ne yapar?

İran'ın resmi haber ajansı İRNA, Suriye'de temaslarda bulunan Savunma Bakanı Ahmed Vahidi'nin, İran'a yönelik İsrail tehditleriyle ilgili açıklamalarına yer verdi.

Tehditler konusunda İsrail'i uyaran Bakan Vahidi, ''Siyonistler, İran'a yönelik her türlü tehdidi hayata geçirmekten aciz olduklarını ve İran'ın sert cevabını çok iyi biliyorlar'' dedi.

İsrailli yetkililerin, halka ve orduya moral vermek için son dönemlerde tehdit dilini tekrar kullandıklarını kaydeden Vahidi, ''Siyonist İsrail, tehditleriyle ilgili olarak hiçbir senaryoda güvende olmayacak'' ifadesini kullandı.

''İran ordusu, tam ve güçlü bir savunmaya hazırdır'' diyen Vahidi, olası bir İsrail saldırısıyla ilgili olarak da ''İlk cevabımız, siyonist rejimin kimyasal, mikrobik, kirli ve yasak nükleer silahlarının üretildiği merkezler olacak'' dedi.

İsrail, ABD ile birlikte İran'a karşı askeri saldırı seçeneğini masada tuttuğunu, ihtiyaç halinde bu seçeneği kullanmaktan çekinmeyeceğini ilan etmişti.

Tahran yönetimi, bu ülkeler tarafından saldırıya uğraması halinde bölgedeki tüm ABD üsleri ile İsrail'in tamamını hedef alacağını bildirmişti

Bu haber toplam 4076 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri