Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'dan yeni açıklama geldi

01.06.2010 00:01
"İslam ülkeleri ile adalet ve barıştan yana olan tüm ülkeler, tek vücut olup, kan içici İsrail rejimine unutulmaz bir ders vermeli."

İran, uluslararası camiadan, İsrail ile tüm ilişkileri kesmesini istedi. Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere saldırarak sivil yardımseverleri öldürmesi ve yaralamasını, "Bu katliam, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Devlet terörünün ve korsancılığın bir göstergesidir" sözleriyle kınadı.

"Siyonist rejim, uluslararası hukukun hiçbir kuralına bağlı olmadığını yine gösterdi" diyen Vahidi, "Bu olay, samimiyetlerini göstermeleri açısından insan hakları iddiasındakiler için büyük bir imtihandır" dedi.

İranlı Bakan, "Siyonist İsrail rejimiyle diplomatik, iktisadi ve siyasi ilişkiler tamamen kesilmeli. Bu rejime her alanda yaptırım uygulanmalı. Uluslararası toplum bu vahşilik karşısında durmalı" ifadelerini kullandı.

"İnanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı İsrail'in pişman edilmesini" isteyen Vahidi, "İslam ülkeleri ile adalet ve barıştan yana olan tüm ülkeler, tek vücut olup, kan içici İsrail rejimine unutulmaz bir ders vermeli" diye konuştu.

Vahidi, "İsrail'in bu vahşi saldırısıyla kendi sonu için geri sayım süreci başlattığını" söyledi.

İsrail'in yardım gemisine saldırısında şehit olanların yakınlarına baş sağlığı dileklerinde bulunan Vahidi, Filistin halkına desteklerinin süreceğini söyledi.

Vahidi, "siyonist İsrail rejiminin nükleer silahlardan arındırılması için adım atmayan ABD, Avrupa ülkeleri ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun (UAEK) uluslararası topluma hesap vermesi gerektiğini" de söyledi.

Bu haber toplam 3122 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri