Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'dan Körfez'de büyük askeri tatbikat

22.06.2009 10:25
İran, Umman Denizi’nde hava, deniz ve kara tatbikatı bugün başladı. “Milad-i Nur-i Vilayet” adlı tatbikatın, İran askerlerinin operasyon gücünü yükseltmek amacıyla yapıldığı bildirildi.
İran İslam Cumhuriyeti Hava Kuvvetlerinin operasyon gücünün Fars Körfezi’nde ve Umman Denizi’nde yükseltmek amacıyla “Milad-i Nur-i Vilayet” adlı hava, deniz ve kara tatbikatı bugün başladı.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, bu tatbikat çerçevesinde havada 3000 ve 600 kilometrelik yükselikte tanker uçağından savaş uçağına ve savaş uçağından savaş uçağına yakıt transferi operasyonu yapılacak. Ayrıca, Soho 24 avcı uçağın ve Hava Kuvvetleri Kendi Yeterlilik Cihadı tarafından üretilen yeni mühimmatların testi yapılacaktır.

Alınan bilgiye göre, Fasr Körfezi ve Umman Denizi''nin yüzeylerinde uzun mesafeli uçuşlar yapılacak ve savaş uçakları ise deniz üzerinden 700 kilometre mesafeyi katedeceklerdir.

“Milad-i Nur-i Vilayet” tatbikatında, Hava Kuvvetleri birimlerinin ve çalışanlarının eylem gücünü yükseltmek amacıyla savaş uçaklara mühimmat yerleştirmek operasyonu gerçekleştirilecek, öte yandan sanal tehditlerin analizi için keşif uçaklardan sinyal göndermek testi yapılacaktır.


Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri