Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran PKK'yı vuruyor

18 Temmuz 2008 / 17:47
Terör Örgütünün İran'daki Kolu Pjak'a Yönelik İran Ordusunun Geniş Çaplı Operasyon Başlattığı Bildirildi.
Terör örgütünün İran'daki kolu PJAK'a yönelik İran ordusunun geniş çaplı operasyon başlattığı bildirildi.

İran'daki Kürtlerin hakkını savunduğu iddiasıyla terörist faaliyetlerde bulunan diğer PKK'nın diğer kolu PJAK'a yönelik İran ordusunun Kandil'i bombaladığı ifade edildi.

İran'ın dün akşam Kandil'in Hınere, Berkim, Kelmar, Sinin, Loran ve Seroke alanlarına yönelik top atışı gerçekleştirdiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) terör örgütüne yönelik Güneydoğu kırsalında başlattığı kararlı mücadelesini sürdürüyor. Bölgedeki dağlarda arazi arama - tarama faaliyetleri ile operasyonlar devam ediyor.

Teröristlerin barınabileceği önemli bölgelere ise hava destekli operasyonlar yapılırken, İran ordusunun PKK'lı ve PJAK'lı teröristlerin barındığı Zağros Dağı'nın doğusunu bombaladığı kaydedildi.

Güneydoğu kırsalında özellikle sınır hattında Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı, Siirt Jandarma Bölge Komutanlığı ile Hakkari Dağ ve Komanda Tugayı'na bağlı birliklerin yaptığı çalışmalara çok sayıda köy korucusu da destek veriyor. Sarp ve dik kayalıkların bulunduğu Gabar Dağı'nda ise dün gece sıcak çatışmalar yaşandı.

Şırnak'ın doğusunda bulunan Hakkari kırsalından Kuzey Irak sınırındaki Uludere'ye kadar uzanan Kato Dağları'nda hareketlilik devam ediyor. Dün ve bugün Diyarbakır'dan Batman ve Siirt'e çok sayıda tank gönderildi. Yüksekova'dan da Uludere'ye konvoy halinde çok sayıda araç gönderildi.

TSK'nın yanı sıra İran ordusu da teröre prim vermiyor. Terör örgütünün İran'daki kolu PJAK'a yönelik İran ordusunun geniş çaplı operasyon başlattığı bildirildi.

İran'daki Kürtlerin hakkını savunduğu iddiasıyla terörist faaliyetlerde bulunan diğer PJAK'a yönelik İran ordusunun Kandil'i bombaladığı belirtiliyor.

İran ordusunun Türkiye'de Kelareş ve Dalanper olarak bilinen Zağros Dağları'nın doğu yamacındaki Zerce ve Şine bölgesinde barınan PJAK'lı teröristlere yönelik operasyonlar devam ediyor. İran ordusunun bombaladığı bölgede PKK'lı teröristlerin kullandığı kamplar da bulunuyor.

İran'ın dün akşam Kandil'in Hınere, Berkim, Kelmar, Sinin, Loran ve Seroke alanlarına yönelik top atışı gerçekleştirdiği bildirildi.


sondakika
Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri