Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'da 'ABD'ye ölüm' sloganları

02 Ocak 2009 / 19:42
İsrail'in, Gazze Şeridi'nde masum ve savunmasız Filistinliler'e yönelik saldırıları İran genelinde bugün de düzenlenen gösterilerle protesto edildi.

Tahran Üniversitesi'nin bahçesinde kılınan Cuma namazından sonra onbinlerce kişi, İsrail'in, aralarında çok sayıda çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu 2 bin 500'den fazla Filistinli'yi öldürmesi ve yaralamasını protesto etti.

''İsrail'e ölüm, ABD'ye ölüm'' sloganları eşliğinde üniversite önünden Filistin Alanı'na dek yürüyen göstericiler, ''Filistinliler'i himaye etmeyen bazı Arap ülke ve liderleri aleyhinde'' de slogan attılar.

Filistin halkının, tüm zor koşullara karşın İsrail'e karşı verdiği mücadeleyi öven göstericiler, İsrail saldırılarının durdurulması ve Filistinliler'e yardım yapılması çağrısında bulundular.

İsrail işgaline karşı mücadele veren dini ve siyasal liderlerin posterlerini, Filistin ve Hizbullah bayraklarını taşıyan protestocular ayrıca, ''Müslümanlar ayağa kalkın, Gazze Kerbela'ya döndü'', ''Müslümanlar birleşin'', ''Ne uzlaşma, ne teslim. İsrail'e karşı savaş'', ''Top, tank, bomba artık işe yaramıyor'' biçiminde sloganlar attılar.

Filistin Alanı'nda toplanan göstericiler adına yapılan konuşmalarda da abluka, ambargo ve saldırılara maruz kalan Filistin halkının, İsrail işgaline karşı yaptığı direnişin desteklenmesi gerektiği belirtildi.

Konuşmalarda, Filistinliler'in yalnız olmadığı ve milyonlarca gönüllünün Filistin halkının yanında İsrail'e karşı savaşmaya hazır olduğu kaydedildi.

AA


Kaynak:
Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri