Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'dan İsrail'e "vururuz" tehditi

25.07.2009 18:54
İran yönetimi, geçtiğimiz hafta başarısız bir füze denemesinde bulunduğu belirtilen İsrail'i nükleer tesislerini vurmakla tehdit etti.
İran yönetimi, geçtiğimiz hafta başarısız bir füze denemesinde bulunduğu belirtilen İsrail'in kendilerin saldırması halinde, kendilerinin de İsrail'in nükleer tesislerini vuracakları tehdidinde bulundu. İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, El Alem televizyonunda yer alan açıklamasında "Eğer Siyonist rejim İran'a saldırırsa, elbette biz de füze kapasitelerimiz ile nükleer tesislerini vuracağız." dedi.

İsrail ve İran arasında, başlıca Tahran yönetiminin nükleer çalışmalarından dolayı süren gerginlikte taraflar sürekli olarak birbirlerine tehditkar mesajlar veriyorlar. Daha önce birçok kez İsrail'in, başta nükleer tesislerine olmak üzere, İran'a saldırı hazırlığı içerisinde olduğuna dair iddialar gündeme gelmişti. İran ise kendilerine saldırı olması halinde bölgedeki ABD ve İsrail hedeflerini vuracağını açık açık dile getiriyor.

Ortadoğu'nun nükleer güce sahip tek ülkesi olarak bilinen İsrail, İran'ın nükleer çalışmalarının ise varlığına yönelik bir tehdit olduğunu savunuyor.
Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri