Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşgalcilerin önünde zillete dönüş

26.11.2009 16:42
Hamas Sözcüsü Dr. Ebu Zuhri, masa başı görüşmelerine dönmenin işgalcilerin önünde zillete dönüş olduğunu söyledi

Hamas’ın sözcülerinden Dr. Sami Ebu Zuhri Abbas yönetimini, işgal devletinin önünde zilleti kabullenmeye dönüş anlamına gelecek masa başı görüşmelerine dönüş hatasını işlememesi konusunda uyararak Filistin halkının böyle bir hatayı affetmeyeceğini dile getirdi.

Ebu Zuhri, Yahudi basınında yer alan ve işgal devleti başbakanı Netanyahu’nun Yahudi yerleşim merkezleri inşaatını on ay süreyle dondurma niyeti taşıdığı ve bunun da bir iyi niyet girişimi olduğu yolundaki haberlerin sadece bir aldatmacaya delalet ettiğini, böyle bir aldatmacanın masa başı görüşmelerine dönüş için gerekçe teşkil edemeyeceğini söyledi.

Ebu Zuhri, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, söz konusu yerleşim merkezlerinin inşaatının geçici olarak dondurulacağına dair açıklamaların tamamen şekilci ve içi boş açıklamalardan ibaret olduğunu vurgulayarak, bu açıklamaların gerçekte Ramallah yönetimiyle, Filistin davası açısından bir sonuç getirmeyecek görüşmelerin başlatılması için kılıf yapılmak istendiğini dile getirdi. Ebu Zuhri, Siyonist işgal devleti açısından hiçbir bağlayıcılığı olmayacak göstermelik kılıfların kullanılması suretiyle zillet masasına dönülmesinin vatana ve davaya ihanet anlamı taşıyacağını belirtti.

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri