Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Işın Karaca Başkanla Tartışınca

31 Ekim 2008 / 08:51
Kuşadası'nda düzenlenen Cumhuriyet Yemeği'nde sahne alan ünlü Pop sanatçısı Işın Karaca konserin sonunda fenalaştı. Otelde baygınlık geçiren sanatçıya ilk müdahaleyi hayranı olan bir doktor yaptı
Kuşadası Cemevi Yaptırma Komitesi tarafından düzenlenen "Adımız: Türkiye, Yolumuz: Cumhuriyet" isimli etkinlik, Kuşadası Sealight Otel'de gerçekleştirildi. Ünlü şarkıcı Işın Karaca'nın sahne aldığı ve büyük ilgi gören yemeğe, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur ve CHP Kuşadası İlçe Başkanı M. Esat Altungün ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Işın Karaca'nın şarkılarıyla coşan davetliler, hemen hemen tüm şarkılarında ünlü sanatçıya eşlik etti. Yaklaşık 2 saat süren konser Işın Karaca'nın seslendirdiği 10. Yıl Marşı ile daha da büyük anlam kazandı. Davetliler, ellerindeki Türk Bayraklarıyla ünlü sanatçıya eşlik ederken, ortaya da renkli görüntüler çıktı.

ALTIN GÜVERCİN'İ GERİ İSTEDİ

Bu arada, Cumhuriyet yemeği sırasında Işın Karaca ile Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan arasında "Altın Güvercin Beste Yarışması " polemiği yaşandı. Türkiye'nin ilk ve tek beste yarışması olan ve yaklaşık 4 yıldır yapılmayan Altın Güvercin etkinliğiyle ilgili sahneden salonda bulunan Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan'a sitem eden Işın Karaca, " Sayın başkandan rica ediyoruz. Bizler sanatçılar, besteciler, müzisyenler Türkiye'nin ilk ve tek beste yarışmasını geri istiyoruz. Bu yarışma benim için de son derece anlamlı. Düzenlendiği dönemde iki kere kazandığım bu yarışmanın Türk Pop Müziği için büyük önem taşıdığına inanıyorum. Sayın Başkan'dan rica ediyorum. Lütfen Altın Güvercin'i yeniden kazanalım " dedi. Ünlü sanatçının bu sözleri üzerine Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Işın Karaca'ya bir not göndererek bu durumu değerlendireceklerini söyledi.

Konserin bitiminde bir açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, gelen talebi değerlendireceklerini belirterek, " Altın Güvercin sadece belediye imkanları ile düzenlenemiyor. Mutlaka devletin de desteği gerekli Ayrıca, şu anda kış sezonuna girdik. Bu yıl düzenlenmesi mümkün değil. Gelen talebi değerlendireceğiz. Önümüzde yerel seçimler var. 3. kez peşpeşe başkan seçileceğim ve önümüzdeki yıl Altın Güvercin'i yeniden düzenlemeye başlayacağız " diye konuştu.

KONSERDEN SONRA FENALIK GEÇİRDİ

Yaklaşık 2 saat süren konserin ardından, konserin gerçekleştirildiği Sealight Otel'deki odasına çekilen Işın Karaca, tansiyonunun yükselmesi nedeniyle fenalık geçirerek bayıldı.

Ünlü sanatçıya ilk müdahaleyi konseri izleyen ve hayranı olan Dr. Bilgehan Algan yaptı. Müdahalenin ardından tedavi kendine gelen Işın Karaca'ya ilaç tedavisi yapıldı. Işın Karaca'ya ilk müdahaleyi yapan Dr. Bilgehan Algan, ünlü sanatçının ağır bir üşütme geçirdiğini ve ardından da sahneye çıkması nedeniyle tansiyonun yükseldiğini söyledi. Fenalaşan sanatçının yapılan müdahale ile tansiyonunun düzene sokulduğunu belirten Dr. Algan, "Hayati bir durum yok. Ancak, Işın Karaca'nın kesinlikle bir müddet dinlenmesi gerekiyor" dedi.

Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri