Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Heron görüntülerini vermedi

12.08.2010 09:42
USAK Genel Koordinatörü Sedat Laçiner, 7 askerimizin şehit düştüğü İskenderun saldırısıyla ilgili çok tartışılacak bir açıklama yaptı

USAK Genel Koordinatörü Sedat Laçiner, 7 askerimizin şehit düştüğü İskenderun saldırısıyla ilgili çok tartışılacak bir açıklama yaptı. Laçiner, "Saldırının yapıldığı gece, İsrail Heronlar’ın görüntülerini Türkiye’ye vermedi" dedi.

Terör örgütü PKK'nın İskenderun Deniz Üssü’ne düzenlediği saldırıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) Genel Koordinatörü Doç. Dr. Sedat Laçiner, TRT Haber’de yayınlanan ‘Açı’ programında, ''PKK’nın iskenderun saldırısını yaptığı gece, İsrail Heronlar’ın görüntülerini Türkiye’ye vermedi'' dedi. Saldırıda 7 askerimiz şehit düşmüştü.

“BİZ GÖRMEDİK”

YAŞ kararları ve Lübnan-İsrail gerginliğinin ele alındığı programda “İnsansız hava uçakları Heronlar’ın topladığı bilgi İsrail’e ulaşıyor mu?î sorusu gündeme geldi. Bunun üzerine söz alan Doç. Dr. Laçiner şunları söyledi: “Heronlar’ın görüntüleri yazılım nedeniyle İsrail’e gidiyor. İsrail de o görüntüyü görüyor. İsterse durdurabilir. Bugüne kadar durdurdu mu? Bugüne kadar bir kez durdurdu. Heron görüntülerini bir kez biz göremedik. Ne zaman? İskenderun’da Deniz Üssü’ne saldırı yapıldığı gün, biz göremedik; İsrail durdurdu.”

MAVİ MARMARA ÖFKESİ

Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen kanlı baskına denk gelen hain saldırı sonrası, Türkiye İsrail-PKK ilişkisi tartışmaya açılmıştı. İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen DEBKA sitesi, İskenderun'un, 'son iki ayda sessizce İsrail karşıtı bir askeri merkez haline getirildiğini öne sürmüş, 'Türkiye'nin, Suriye ve Lübnan'daki hedefleri, potansiyel İsrail saldırılarına karşı savunmak için Mayıs ortasında limana hava savunma füzeleri naklettiğini ifade etmişti.

Amerikan basınından World Net Daily'nin verdiği haberde de, Hatay'daki Deniz Üssüne düzenlenen ve PKK tarafından üstlenilen saldırının, PKK tarafından kiralanan İsrailli özel askerler tarafından gerçekleştirildiği yazılmıştı.

Bugün

Bu haber toplam 1620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri