Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

27.10.2009 18:03
Kur'an'ı Anlama Platformu bu yıl ilk defa “Kuran-ı Kerim’i ve Meali'ni Güzel Okuma Yarışması" düzenliyor.
Kur’an-ı Kerim’in insanlığa sunduğu mesajının daha iyi anlaşılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu bir ilke daha imza atarak Kuran-ı Kerim’i ve yüce Mealini güzel okuma yarışması düzenliyor.
AMAÇ KUR’AN’I DAHA İYİ ANLAMAK
Bu yarışmayı ülkemizde düzenlenen diğer Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarından ayıran en temel fark Kur’an-ı Kerim’i güzel okumanın yanı sıra mealinin de anlama uygun şekilde okunması şartının getirilmiş olması. Bunun temel amacı ise İlahi mesajın sadece “okunmakla” kalınmayıp anlamının da “anlaşılmasının” önemini vurgulamak…
FİNAL İSTANBUL’DA
Türkiye’nin 41 ilinde organize edilen ve finali İstanbul’da yapılacak olan yarışmanın bir diğer öne çıkan yönü ise eleme ve final safhalarının “Seher Vakti veya Sabah Namazı Vakti” olarak belirlenmiş olması. Böylelikle toplumun büyük kesiminin ihmal ettiği bu değerli vakitlere de dikkat çekilmiş olacak..
PLATFORM AÇIKLAMA YAYINLADI
Platform tarafından yapılan açıklamaya göre yarışmanın; “Kur’an-ı Kerim’i okuma, dinleme ve anlama kültürünü geliştirmek, güzel okuma üslubunu genç kuşaklara aktarmak, güzel okuyan yetenekleri ortaya çıkarmak, anlamı ile birlikte doğru ve güzel okumayı teşvik etmek ve ayetlerini gönüllere taşırken, okunan ilahi kelamın içerdiği mesajları akıl ve düşünce dünyasına aktarmak” gibi amaçlarla tertip edildiği ifade edildi.
Bu haber toplam 4064 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri