Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Heniyye'den İslam ülkelerine çağrı!

25.10.2009 18:37
İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Mescid-i Aksâ’nın avlusunda ve çevresinde yaşanan olayların, artık kınamayla geçiştirilemeyecek boyuta ulaştığını açıkladı.
İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Mescid-i Aksâ’nın avlusunda ve çevresinde yaşanan olayların, Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’ya el koyma Mescid-i Aksâ’yı bölme planlarının bir parçası olduğunu söyledi.

Filistin Hükümeti bugün (25 Ekim Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Siyonistlerin sözde Süleyman Mabedi’ni inşa için Mescid-i Aksa’dan büyük bir bölümü Yahudilere tahsis etmek istediklerine dikkat çekildi.

Bildiride, Mescid-i Aksâ ve çevresinde yaşananlardan ve saldırıların yol açacağı sonuçlardan tümüyle işgal devletinin sorumlu olduğu kaydedildi.

Bildiride ayrıca, Mescid-i Aksâ’yı savunan Filistinlilere övgüde bulunularak, Kudüs’te, 1948’de işgal edilen topraklarda ve Batı Yaka’da yaşayan Filistinlilerden gücü yetenlerin Mescid-i Aksâ’ya gitmesi istendi.

Filistin Hükümeti, İslam Konferansı Örgütü’nü de Mescid-i Aksâ’yı kurtarmak için acilen harekete geçmeye davet ederek, Mescid-i Aksâ’daki durumun artık tahammül edilemeyecek ve sözlü kınamayla geçiştirilemeyecek noktaya geldiğini belirtti.

Filistin Hükümeti’nin bildirisinde, İslam Konferansı Örgütü bünyesindeki Kudüs Komitesi’nin Mescid-i Aksâ’yı koruyacak tedbirleri görüşmek üzere acilen toplanması gerektiğine işaret edildi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarını Mescid-i Aksâ’ya destek için harekete geçmeye çağıran Filistin Hükümeti, Arap Birliği’ni de acilen devlet başkanları veya dışişleri bakanları düzeyinde toplanmaya davet etti.

(Filistin Enformasyon Merkezi)
Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri