Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

66'sında ikiz doğurdu 69'unda öldü

16.07.2009 20:43
İspanya’da 66 yaşında ikiz bebekler dünyaya getirerek dünyanın en geç doğum yapan annesi olan Maria del Carmen Bousada, 69 yaşında hayatını kaybetti.

Hayatının büyük bir kısmını Cadiz şehrinde annesiyle birlikte yaşayarak geçiren emekli Marie del Carmen Bousada, 2005’te annesinin ölümü üzerine bebek sahibi olmaya karar verdi.

Evini 59 bin dolara sattı ve ABD’nin Los Angeles kentinde bir doğum kliniğine başvurdu. Klinik, 55 yaşın üzerindeki bekar kadınlara hizmet vermiyordu ancak Bousada onları 55 yaşında olduğuna ikna etti ve tüp bebek tedavisiyle hamile kaldı. 2006’da Pau ve Christian isimli sağlıklı erkek ikiz bebekleri dünyaya getirdi. O sıralar 66 yaşında olan bekar kadın, ülkede “en geç kaç yaşında anne olunur” tartışması yaratmış, Bousada annesinin 101 yaşına kadar yaşadığını söylerek torunlarını bile görebileceğini öne sürmüştü.

Ancak Bousada’nın öngörüsü gerçekleşmedi ve İspanyol El Mundo gazetesi, önceki gün 69 yaşındaki kadının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Gazeteye konuşan Bousada’nın erkek kardeşi Ricardo, kız kardeşinin öldüğünü doğruladı ancak ölüm sebebini açıklamadı. Diario de Cardiz isimli yerel gazete ise kadının doğum yaptıktan kısa bir süre sonra kansere yakalandığı iddiasını ortaya attı. Şimdi Bousada’nın 3 yaşına gelen ikizlerine kimin bakacağı merak konusu.


Etiketler: ispanya’da 66 yaşında ikiz bebekler dünyaya getirerek dünyanın en geç doğum yapan annesi olan maria del carmen bousada ölüm haberi

Vatanim

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri