Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Isparta'da seçim ittifakı sürüyor

04 Ocak 2009 / 10:06
Isparta'da CHP ile ortak aday konusunda birleşen DP, Eskişehir'de de DSP ile yerel seçim ittifakı kurdu..
ESKİŞEHİR DP İl ve İlçe teşkilatı düzenlediği toplantıda, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde DSP’li Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yılmaz Büyükerşen’i destekleyeceklerini açıkladı.

Taşbaşı Kültür Merkezi’de DP il teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya DP İl başkanı Emre Öztürk, DSP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile çok sayıda kişi katıldı. Emre Öztürk, 29 Mart seçimlerinde Eskişehir’de DSP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Yılmız Büyükerşen’i destekleyeceklerini söyledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen toplantıda yaptığı konuşmada kendisine destek veren DP’illere teşekkür etti. Büyükerşen şunları kaydetti:

“Ben inanıyorum ki partilerin üstte meydana getiremedikleri işbirliğini tabanda partililer gerçekleştirebilirler. Eskişehir bir çok ilkin şehridir. İnanıyorum ki, siyasette özellikle yerel seçimlerde tabanda ilk defa işbirliği yaparak Türkiye’ye örnek olacak şehir yine Eskişehir’dir. Sizlerle çalışmanın bu şehrin başını dik, alnını ak yapabileceğine inanıyorum. Artık Eskişehir’in menfaati hepimizin menfaatidir. 10 senedir ben şartlar, yasalar öyle öngördüğü için bir partiden seçilerek geldim ama öyle ümit ediyorum ki hepimiz benim hangi partiden olduğumu unutmuşsunuzdur. Sizler değilse bile sokaktaki insanlar öyle. Çünkü ben particilik yapmıyorum. Eskişehir için el ele verdik. Bu şehirde epey güzelleştirmeler yaptık. Eksiğini, gediğini tamamladık. Sizlerle birlikte çalışacağız, sandıklara sahip çıkacağız. Her türlü oyunu oynamaya muktedir iktidar karşısında sizlerin desteğine, bu şehrin geleceği için ihtiyaç var. Aslında ben bu dönem aday olmayacaktım. Geçen seçimlerde yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle düşünmüyordum. Ama geçen 5 sene içerisinde kafamdaki yapamadığım diğer projeleri de yapıp sizlere sunacağım. Hiç olmazsa o projeleri gerçekleştirmek için bir şans daha denemek gerekti ve o şansı da siz yaratacaksınız.”
Kaynak:
Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri