Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'i gözünüzde büyütmeyin

09.06.2010 17:32
"Elimizde hiçbir şey olmadan onları yere vurduğumuza göre onlar hiç bir şey değillermiş. Çok zalim oldukları gibi çokta korkaklarmış. Çocuklar gibi oturup ağlıyorlardı. "

İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara Gemisi'ne düzenlediği saldırıda yaralananlardan Osman Çalık, memleketi Erzincan'a getirildi.

İsrail'den Türkiye'ye getirildikten sonra Sağlık Bakanlığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süre tedavi gören Osman Çalık, Anadolu Jet'e ait tarifeli uçakla getirildiği Erzurum Havalimanı'nda yakınları ve bir grup vatandaş tarafından karşılandı. Daha sonra ambulansa alınan Çalık, karayoluyla Erzincan'a getirildi. Çalık'ı şehir girişinde çok sayıda vatandaş karşıladı.

Amaçlarının Gazze'ye yardım götürmek olduğunu belirten Çalık, "Yardımı götüremedik ama dünyanın bütün gözlerini Gazze' ye çekmeyi başardık. Bizden sonra da Mısır'ın kapıları açıldı." dedi.

İsrail askerlerinin gemiye inerken helikopterlerden bomba attıklarını ifade eden Çalık, "Bir bomba bacağıma denk geldi. Onun acısıyla hareket edince sağ ayağımdan vuruldum. Sağ ayağımda kurşun yarası, sol ayağımda da yanık var." diye konuştu.

İnsanların İsrail ve Amerika'yı gözlerinde büyüttüğünü dile getiren Osman Çalık, "Elimizde hiçbir şey olmadan onları yere vurduğumuza göre onlar hiç bir şey değillermiş. Çok zalim oldukları gibi çokta korkaklarmış. Çocuklar gibi oturup ağlıyorlardı. Ellahdürillah çok iyiyim bir daha götürseler yine giderim." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri