Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail askerinden kan donduran itiraf!

İsrail'in Filistinlilere karşı kurduğu öne sürülen ölüm timlerinden birinin mensubu, İngiliz gazetesi The Independent on Sunday'e, pusuya düşürdüğü iki Filistinli eylemciyi ve onların öldürülüşüne tanık olan iki kişiyi nasıl öldürdüğünü anlattı.
Independent gazetesi, 8 yıl önce, İntifada'nın başlarında yaşanan olayın, itirafın sahibi keskin nişancı İsrail askerinin psikolojik sorunlar yaşamasına yol açtığını ve askerin bu infazla ilgili olarak hala anne ve babasına bir şey anlatmadığını yazdı.

Filistinlilerin İntifada başlatmasının ardından suikastların İsrail ordusunun en sık başvurduğu silahlardan biri haline geldiğini belirten asker, özellikle gözaltı ve tutuklamaların giderek güçleştiği Gazze ve sonra da Batı Şeria'da bu yönteme sıkça başvurulduğunu belirtti. İsrail askerinin bu itirafı, İsrail ordusunun hedef belirleyerek infazda bulunduğuna dair iddiaların ilk kez birinci ağızdan itirafı olarak kabul ediliyor. İtirafın sahibi olan askerin kimliğini, İsrail dışında tutuklanması ihtimalini ortaya çıkaracağı için gizli tutan gazete, askerin öldürdüğü iki Filistinlinin isimlerinin Cemal Abdürrezzak ve Avni Duheyr olduklarını belirtti. Eski asker, bir tutuklama operasyonu diye başlayan operasyonda, üstlerinin emriyle 4 kişiyi öldürdüklerini ve ardından komutanlarının kendilerine dönemin başbakan ve genelkurmay başkanının kutlama mesajlarını ilettiklerini söyledi.
Bu haber toplam 1016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri