Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Basını'ndan şok iddia

12.11.2009 21:13
Siyonist Kaynaklar HAMAS'ın İsrail bölgesine uçaksavarlar sokmayı başardığını öne sürdü.

Siyonist işgal devleti güvenlik yetkilileri, Hamas hareketinin son savaşın ardından Gazze’ye uçaksavar sokmayı başardığını ve bu silahların Gazze üzerinde alçak uçuş yapan işgal ordusuna ait savaş uçakları için büyük bir tehdit oluşturduğunu iddia ettiler.

Yediot Aharanoot gazetesi söz konusu yetkililere dayanarak verdiği haberde şunları yazdı: “Hamas son savaşın ardından Gazze bölgesine İsrail uçaklarına karşı kullanmak için uçaksavar füze sokmayı başarmıştır. Hamas’a mensup savaşçılar bu füzelerle Gazze üzerinde alçak uçuş yapan helikopter ve savaş uçaklarına rahatlıkla tuzak kurabilirler.”

Habere göre Siyonist yetkili iddialarını şöyle sürdürdü: “Hamas bölgedeki savaş dengesini bozacak silahlara sahip oldu. Bu silahlar İsrail’in hava üstünlüğünü bozabilecek noktaya gelmiş durumda. Hamas’ın uçaksavar füzelere sahip olması, İsrail ordusunun hareket alanını daraltacağı gibi, Gazze’ye yeni bir savaş başlatmasını da ciddi olarak engelleyecektir.”

Rus ve Çin yapımı bu füzelerin Gazze’ye sokulduğunu iddia eden Siyonist yetkili, 2006 yılında Güney Lübnan’da bu tip füzelerle bir savaş uçaklarının düşürüldüğünü de ifade etti.

Siyonist yetkililerin daha önce Hamas’ın 60km menzilli füze denemesi yaptığını duyurmaları, ardından işgal ordusu Genel Kurmay Başkanı Gabi Eşkenazi’nin yeni bir saldırı ihtimalinden bahsetmesi, daha sonra da yine işgalciler tarafından Hamas’ın pilotsuz uçak geliştirdiğinin sızdırılması ve şimdi de Hamas’ın uçaksavar füzeleri elde ettiğinin iddia edilmesi, “işgal devleti yeni bir saldırı için zemin mi hazırlıyor?” sorusunu akla getiriyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri