Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail bir zihinsel engelliyi Yaraladı

02 Eylül 2008 / 09:31
Batı Şeria'da bir eve baskın düzenleyen İsrail askerleri zihinsel özürlü Filistinli'yi vurdu ve bir gözünü kaybetmesine yol açtılar.
Mübarek Ramazan'ın ilk günü işgal altındaki Batı Şeria'da bir eve baskın düzenleyen İsrail askerleri, zihinsel özürlü bir Filistinli'ye ateş açtı ve yaralı. Hastane ve aile kaynakları, zihinsel özürlü Filistinli'nin olayda bir gözünü kaybettiğini söylediler.

Kaynakların bildirdiğine göre, İsrail askerleri kardeşini yakalamak için 41 yaşındaki Avvad Sroor'un evine baskın düzenledi. Avvad Sroor'un kardeşi Batı Şeria ayırma duvarının Nilin köyünde protesto edildiği gösteride İsrail askerlerine göz yaşartıcı gaz püskürtmekle suçlanıyor.

İsrail ordusu, bir askerine saldırıp silahını almaya çalışması üzerine Sroor'a plastik mermilerle ateş açıldığını iddia etti.

Sroor'un 20 yaşındaki oğlu Muhammed, askerlere babasının zihinsel özürlü olduğunu söylediğini ve ateş etmemeleri için yalvardığını söyledi.

Oğul Muhammed, "Onları durdurdurmak için babam bağırıyordu. Askerlere babamın zihinsel sorunları olduğunu söyledim. Onu dinlememelerini istedim." dedi.

Ramallah Hastanesi baş hekimi Hüsnü Atari, Sroor'a üç plastik kaplı metal kurşun isabet ettiğini, yüze isabet eden kurşunun bir gözünün kaybolmasına yol açtığını belirtti.

Kaynak: İRİB

Bu haber toplam 700 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri