Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail büyükelçisi ecel terleri döktü!

28.05.2010 00:45
İsrail Büyükelçisi'ni ağırlayan Cüneyt Özdemir konuğuna ecel terleri döktürdü ve canlı yayında adeta küçük çapta bir 'One minute' olayına imza attı

CNN Türk ekranlarının gözde programı 5N 1K yine hayli ilginç bir canlı yayına sahne oldu. Cüneyt Özdemir'in hazırlayıp sunduğu program İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy'i ağırladı. Özdemir'in kararlı tavrı ve soruları büyükelçiye ecel terleri döktürdü.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucunda hayat adeta bitmiş, şehir yerle bir olmuştu. Dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi Türkiye'de de bölgeye dönük geniş bir yardım ve dayanışma kampanyası başlamıştı. Gazze'ye ulaştırılmak üzere hazırlanmış yardım malzemeleriyle yüklenmiş gemiler yola çıkmak üzere. Ancak İsrail hükümeti bu yardım malzemelerine el koyarak kendisinin dağıtacağını açıklamış, malzemeleri getiren görevliler ve gönülleri de ülkelerine geri göndereceklerini açıklamıştı.

Cüneyt Özdemir, konuyu muhatabıyla konuşmak için İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy'i canlı yayında konuk etti. Ancak, Büyükelçinin Gazze için çizdiği pembe tablo Özdemir'i tatmin etmeyince 5N 1K ilginç diyaloglara sahne oldu. Özdemir, konuğunu sıkıştırmaktan geri durmadı, yanıt alamadığı sorularda ısrar etti, yakaladığı açıkların üstüne üstüne gitti. İsrail Büyükelçisinin ecel terleri döktüğü tartışmada, 5N 1K moderatörü Özdemir adeta küçük çapta bir 'One minute' olayına imza attı.

"Sayın büyükelçi sizi hayli gergin gördüm. Sanki Gazze bu kadar güllük gülistanlık, o kadar çoluk çocuk öldürülmedi, hiç bir sorun yok. O zaman neden bu yardımların ve yerine ulaşmasını engelliyorsunuz. Sanki yardım için gidenlerin hepsi propaganda ve provakasyon peşinde. Gidenlerin bazılarını biz de tanıyoruz. Gazze sokakları Mısır Çarşısı gibi bolluk içindeymiş gibi konuşuyorsunuz. Ancak çok büyük bir yıkım olduğunu biliyoruz. "

İŞTE O ANLAR:

Bu haber toplam 1754 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri