Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Büyükelçiliği önünde eylem

28 Aralık 2008 / 17:16
Ankara'da yaşayan Filistinliler ve bazı sivil toplum örgütleri, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde, dün Gazze'ye gerçekleştirilen saldırıyı protesto etti.
İsrail'in dün Gazze'ye düzenlediği ve çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği roketli saldırı Ankara'da da eylemlerle kınandı. İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'nin bulunduğu sokağın girişinde yapılan eyleme katılan grup, tekbir getirerek, 'Hamas'a selam direnişe devam' şeklinde sloganlar attı.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İLKAV) önderliğindeki eyleme, Ankara'da yaşayan Filistinliler, Anadolu Gençlik Derneği ve bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Eylemin sonunda tüm grup Filistin'e destek veren dualar okurken, Yahudilerin altı köşeli yıldızı da benzin dökülerek yakıldı. Bir eylemcinin de ağaca tırmanarak sloganlara eşlik ettiği görüldü. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde grup, tekbir getirerek ve slogan atarak olaysız şekilde dağıldı.

Daha sonra Anadolu Gençlik Derneği de bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısının kınandığı ve Filistin halkına destek olunması gerektiği kaydedildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri