Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şimdi de çocukları tutukluyorlar

04.11.2010 00:03
İşgal Güçleri Kudüs’ün Silvan Mahallesine Girerek 5 Çocuğu Tutukladı

Sabah erken saatlerde Kudüs’te Silvan Mahallesine giren işgal güçleri, mahallenin Batnu’l-Heva ve Aynu’l-Luze semtlerinde yaşları 14-18 arasında bulunan 5 Filistinli çocuğu tutukladılar.

Kaynaklar İsrail askerlerinin sabah yaptığı baskınlarda tutukladığı Filistinli çocukların isimlerini de vererek bunların kardeş olan Cemal Ferac (15) ile Ahmed Ferac (13), Tamir Kerim (18), Ahmed Riyad (14) ve Ali Ruhi (16) olduğunu söylediler.

Görgü şahitleri işgal askerlerinin baskın yaptıkları evlerde kadın ve çocukların üzerine göz yaşartıcı bomba attıklarını ve adeta terör estirdiklerini ifade ettiler.

Kudüs’ün Silvan Mahallesi, işgalcilerin kirli planlarına karşı direnen önemli noktalardan biri olduğundan işgalcilerin sürekli hedefinde olmuştur. Sık sık mahalleye baskın düzenleyen işgal askerleri bölgede terör estirmekte, işgalcilerle Siyonist gaspçılara taş attıkları suçlamasıyla Filistinli çocukları tutuklamaya devam etmektedirler.

Silvan halkı işgalcilerin Kudüs ve çevresini Yahudileştirme ve buranın halkını tehcir etme politikalarına şiddetle karşı çıkıyor ve güçlü bir direniş gösteriyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri