Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail G.Kurmay Başkanı Özür Diledi

20 Şubat 2009 / 11:49
Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon soruşturması kapsamında emekli generallere karşı bir kampanya yürütüldüğünü ve bunların etik dışı olduğunu açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon soruşturması kapsamında emekli generallere karşı bir kampanya yürütüldüğünü ve bunların etik dışı olduğunu açıkladı.Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon soruşturması kapsamında emekli generallere karşı bir kampanya yürütüldüğünü ve bunların etik dışı olduğunu açıkladı. Açıklamada ayrıca "Karargahta inceleme yapıldığı iddilarının gerçek dışı olduğu belirtilirken, askeri yargıya intikal edenler dışında TSK'da yürütülen bir soruşturma yok. GATA ile ilgili iddialar çirkin ve mesnetsiz. İyi niyete dayanmamaktadır." denildi.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli generallerin sağlık durumlarına ilişkin haberler hakkında, ''Yapılan bütün işlemlerin ilgili kanun ve mevzuat içinde Adalet Bakanlığının gözetiminde yürütülmesine rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir kurumu olan GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesine ilişkin ortaya atılan çirkin iddialar hiçbir mesnede dayanmadığı gibi, bu iddiaları ifade edenler de iyi niyetten uzak kişi ve kurumlardır. Şu anda ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan söz konusu emekli generallere karşı yürütülen bu kampanyalar da her şeyden önce etik ve insani değerlerle bağdaşmayan davranışlardır'' dedi.

İSRAİL'DEN ÖZÜR

Tuğgeneral Metin Gürak, 16 Şubat Pazartesi günü İsrail Genelkurmay Başkanı'nın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u arayarak, ''TSK ile ilişkilere önem verdiğini, Kara Kuvvetleri Komutanı'nın ifadelerinin kişisel görüşleri olduğunu, İsrail Silahlı Kuvvetleri görüşünü temsil etmediğini, hayal kırıklığına uğradığını, gerekeni yapacağını ve üzgün olduğunu ifade ettiğini'' bildirdi.

Tuğgeneral Gürak, İsrail Genelkurmay Başkanı'nın dün de resmi bir mektup göndererek, telefonla söylediklerini teyit ettiğini ve gerekeni yaptığını belirttiğini ifade etti.
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri