Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

08.01.2010 01:51
İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesimleri ile Gazze kentinde 4 ayrı hedefi vurduğu belirlendi

İsrail, gün içinde Gazze'den ülkenin güneyine atılan havan toplarına hava saldırısıyla cevap verdi. İsrail hava kuvvetleri, Gazze kentine karşı hava saldırısı düzenlerken, gece yarısına dakikalar kala, kentte art arda büyük patlama sesleri duyuldu.

İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesimleri ile Gazze kentinde 4 ayrı hedefi vurduğu belirlendi. Edinilen bilgilere göre, İsrail F-16'ları, Gazze kentinin Zeytun mahallesine iki füze saldırısı düzenlerken, bölgenin orta kesimlerindeki Nuseyrat ile güneyindeki Han Yunus yakınlarındaki Karara bölgesindeki bazı hedefleri vurdu.

Gazze'deki Acil Hizmetler ve Ambulans Servisi Sorumlusu Muaviye Hasaneyn, hava saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi. İsrail'in bu saldırısı, bir yıl önce Ocak ayında düzenlenen kanlı saldırıların sonrasındaki ilk operasyonu oldu. Gazze'ye karşı düzenlenen hava saldırıları 3 hafta sürmüş ve bin 400 Filistinli ile 13 İsrailli ölmüştü.

Gazze Şeridi'ne yardımın ulaştığı bugün, bölgedeki militanlarca İsrail'in güneyine roket ve havan saldırıları düzenlenmişti. Edinilen bilgiye göre, akşam saatleri itibarıyla 17 havan mermisi atılmıştı. Havan mermilerinden 6'sı Necef Çölü'nün batısına isabet etmişi, 3'ü sınırdaki Kerem Şalom geçişinin civarına düşmüş, biri de sınırda görev yapan İsrail askerlerinin bulunduğu bölgeye atılmıştı.

Bu haber toplam 1588 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri