Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Gazze'ye giremiyor

15 Ocak 2009 / 16:46
Dünyanın 4. büyük ordusuna sahip olan İsrail, haftalardır Gazze'ye giremiyor.
Dünyanın 4. büyük ordusu İsrail'in haftalardır Gazze'ye karadan, havadan ve denizden düzenlediği saldırılara rağmen bölgeye girememesi İsrail ordusunda moral bozukluğuna neden oldu. İsrail ordusundan bir komutan, "Gazze'deki direniş Lübnan'dakinden daha beter edecek bizi" dedi.

Birçok İsrailli komutanın geri çekilme talebine rağmen İsrail hükümetinin çekilmekten yana olmadığı belirtiliyor. İsrail hükümeti, geri çekilmenin kendileri için büyük fiyasko olacağını düşünüyor.

Filistin direniş grupları yaptıkları açıklamada, şu ana kadar onlarca İsrail askerini öldürdüklerini belirtti. Onlarca İsrail askerini pusuya düşürdüklerini ifade eden direniş grupları, İsrail tanklarının üç haftadır Gazze'nin etrafından dolaştıklarını kaydetti. İsrail ordusuna ait birçok askeri ve zırhlı aracı tahrip ettiklerini söyleyen El Kassam Tugayları, İsrail'in haftalardır bombalar yağdırdığı Gazze'ye girememesinin direnişin ne kadar güçlü olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Bu arada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'de bir hastaneyi vurduğu bildirildi. Direniş gruplarının da İsrail'e korku salan füze atışları devam ediyor.

Öte yandan, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları, kendisine bağlı mücahitlerin dün işgal güçlerinin mevzilendiği bir evi kuşatıp, içindeki askerlerden bazılarını öldürüp yaraladıklarını ve operasyonu da görüntülediklerini duyurdu. Kassam Tugayları şu ana kadar 150'den fazla İsrail askerini öldürdüklerini bildirdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri