Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyonistlerden ilk itiraf geldi

31.05.2010 20:51
Rus haber ajansı RİA Novosti, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yardım taşıyan gemilere "tarafsız sularda el koyduğunu itiraf ettiğini" duyurdu.
Ajansın adını gizli tuttuğu bir siyonist İsrailli askeri sözcü, "Bu olay uluslararası sularda meydana geldi. Bunu teyit ediyoruz. Bunu orada yaptık, çünkü gemilerde neler yapıldığını bilmiyorduk. Gemilerin güvertelerinde patlayıcı ve diğer silahların bulunduğundan şüphelendik" diye konuştu.

RİA Novosti, 6 geminin de Gazze Şeridi'ne insani yardım malzemesi taşıdığını belirterek, İsrail'in el koyarak Aşdod Limanı'na kadar eşlik ettiği gemilerdeki insan hakları savunucularının sınır dışı edileceğini ve yardım malzemesinin de kara yoluyla İsrail tarafından Gazze Şeridi'ne ulaştırılacağını kaydetti.

Ajans, siyonist İsrail askeri sözcüsünün gemide bulunanlardan 10'unun hayatını kaybettiğini teyit ettiğini belirtti.

Bu arada, İsrail'in Moskova Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, "amacın gereksiz yere kayıplara yol açan provokasyon filosu oluşturmak olduğunu" iddia edildi.

Açıklamada, "Olayda onlarca asker yaralandı. Bazılarının durumu ciddi. İsrail askerlerine silahlarla saldırıldı. İsrail'in herhangi bir devletle çatışmakta bir çıkarı yok. İsrail'in Gazze Şeridi'ne insani yardımı ulaştırma önerisinin reddi ve askerlere karşı saldırgan hareketler, amacın gereksiz yere kayıplara yol açan provokasyon filosu oluşturmak olduğunu çok net göstermekte. Ölenlerin yasını tutuyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri