Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaralılarımızın Son Durumu

05.06.2010 12:03
Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralananlarla ilgili son durum:

Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralananlarla ilgili Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Metin Doğan bir açıklamada bulundu.

Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralanan ve Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alınan 24 hastadan 7'sinin yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü, bunlardan 5'inin durumunun daha iyi olduğu, bu hastalardan bazılarının önümüzdeki günlerde yoğun bakımdan çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Metin Doğan, hastanelerinden tedavileri sürmekte olan İsrail'den getirilen yaralıların son durumu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

1'i İrlanda, 23'ü Türk vatandaşı 24 yaralıdan 7'sinin tedavisinin yoğun bakımda devam ettiğini belirten Doğan, açıklamasında şunları dile getirdi:

'Yoğun bakımda yatan hastalardan birisi beyin cerrahisi tarafından acilen ameliyata alınmıştı. Şu anda hastanın yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir. Durumu ciddiyetini muhafaza etmekle birlikte, geldiğine göre daha iyidir. Yoğun bakımda tedavi gören diğer hastalardan birinin daha durumu iyiye gitmekle birlikte ciddiyetini korumaktadır. Diğer 5 yoğun bakım hastasının durumu daha iyidir. Bu hastalardan birkaçını önümüzdeki günlerde yoğun bakımdan çıkarmayı düşünüyoruz.''

Yoğun bakımda tedavi gören hastalar dışındaki yaralıların tedavisinin yataklı ünitede devam ettiğini ifade eden Doğan, bazı hastalara ortopedi, plastik cerrahi, genel cerrahi ve göğüs cerrahisi uzmanları tarafından müdahalede bulunulduğunu belirtti.

Bu tür girişimlerin bazı hastalar için devam edeceğini kaydeden Doğan, ''Hastalara hem tıbbi, hem de psiko-sosyal destek anlamında müdahalede bulunulmuştur ve bu destek devam etmektedir, yakınlarının ve kendilerinin bütün ihtiyaçları da temin edilmektedir'' ifadesini kullandı.

Yataklı ünitede tedavi gören 17 hastadan durumu daha iyi olanların gelecek hafta başından itibaren taburcu edilmesinin planlandığını bildiren Doğan, yaralıların durumlarının genel olarak iyiye gittiğini de belirtti.

AA
Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri