Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Haiti'ye organ çalmak için mi gitti?

16.02.2010 12:12
İsrail, Haiti’de de 'yardım' adı altında organ hırsızlığı yapıtığının basına yansımasıyla İsrail'in Haiti'deki mevcudiyeti konusunda araştırma başlatılması isteniyor

Timetürk'ün 20 Ocak günü yayınlanan bir yazısında İsrail'in Haiti'de bulunma nedeninin organ ticareti olarak vurgulanmıştı. Konuyla ilgili olarak İsrail'in Haiti'deki mevcudiyeti üzerine araştırma yapılması isteniliyor.

İngiltere'de Liberal Demokrat Parti'nin milletvekili olan ve aynı zamanda gölge Sağlık Bakanlığı sözcülüğü de yapan Jenny Tonge, İsrailli askerlerin Haiti'de organ kaçakçılığına karıştıkları yönünde duyumlar aldıklarını ve durumun araştırılmasını istedi. Bu açıklamanın ardından Jenny Tonge, İngiltere'deki Yahudi lobisinin ve İsrail'in tepkisinden korkan Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Nick Clegg tarafından görevden alındı.

Yardım amaçlı gidiyorlar ama

Aynı zamanda Lord unvanını taşıyan Jenny Tonge, yaptığı açıklamada İngiliz parlamentosunun İsrail'in Haiti'ye yardım amaçlı gönderdiği ekibin organ kaçakçılığı faaliyetlerinde bulunduklarına dair iddialar olduğunu ve bunun araştırılmasını talep etmişti.

Filistin konusunda vicdanlı duruşuyla bilinen Jenny Tonge, İsrail'in Gazze'ye olan saldırısını sık sık eleştirmiş ve "Gazze'de bir anne olsaydım ben de intihar bombacısı olabilirdim." ifadesini kullanmışt

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri